Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних
Скачати 132.35 Kb.
НазваСерве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних
Дата конвертації28.06.2013
Розмір132.35 Kb.
ТипДокументы
abv.bibl.com.ua > Інформатика > Документы
ІНТЕРНЕТ. КОМП’ЮТЕРНА МЕРЕЖА.

Інтернет — це міжнародне об'єднання комп'ютерних мереж.Комп’ютерна мережа – це група з декількох комп’ютерів, з’єднаних між собою за допомогою кабелів (телефонних ліній або радіоканалів), що використовуються для передачі інформації.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ІНТЕРНЕТУ.

Зараз важко уявити наше життя без Всесвітньої мережі, але її історія нараховує зовсім небагато років.

Перше випробовування атомної бомби, запуски двох перших штучних супутників Землі та інші успіхи CPCP змусили Сполучені Штати Америки на початку 1962 року створити дві організації — Національну Аерокосмічну Асоціацію NASA та Агенцію передових дослідницьких проектів ARPA, якій і належить особлива роль у створенні Інтернету.Звичайна комп'ютерна мережа складається з кількох комп'ютерів, з'єднаних між собою. Головні комп'ютери у комп'ютерних мережах називають серве-рами.

^ ПРИНЦИП МАРШРУТИЗАЦІЇ ПАКЕТІВ ДАННИХ.

У 1962 році в ARPA розробляли концепцію створення комп'ютерної мережі без головного комп'ютера, щоб його знищення не завадило роботі мережі під час ядерної війни. За пропозицією агенції, передавати дані між комп'ютерами треба було невеличкими порціями (пакетами), які в разі знищення однієї з ділянок мережі могли б проходити різними каналами зв'язку. Вибирають найкращий маршрут та переепрямовують пакети у разі виникнення проблем на ділянці мережі спеціальні пристрої — маршрутизатори.

Якщо на шляху слідування пакета інформація спотвориться, буде зроблено запит до джерела інформації для повторного відправлення пакета. Це підвищує надійність, хоча і зменшує швидкість передавання даних.

У цьому і полягає один із основних принципів, покладених в основу роботи Інтернету, — принцип маршрутизації пакетів даних.

Кожний пакет містить інформацію про те, для кого його призначено, тобто адресу отримувача пакета.

Учені розробили спеціальну систему визначання електронних адрес, адже зараз Всесвітня мережа складається з багатьох корпоративних, наукових, державних та домашніх мереж, які називають локальними мережами. За кожною локальною мережею закріплена певна адреса.

^ IP-АДРЕСИ ТА ПРАВИЛА ЇХ ЗАПИСУВАННЯ.

ПРИНЦИП IP-АДРЕСАЦІЇ.

Всі локальні мережі об'єднують у регіональні, які через маршрутизатори під'єднують до Всесвітньої мережі. Усю цю інформацію відображено в адресі вашого комп'ютера, яку ще називають IP-адресою. Вона має довжину 32 біта, поділених на 4 блоки. 3 них 2 блоки відведено для адреси регіональної мережі, 1 блок — для адреси локальної мережі і ще 1 блок — для адреси самого комп'ютера. Значення в блоках записують у десятковому форматі. Мінімальне значення в одному блоці дорівнює 0, а максимальне — 255.Та таку адресу записувати не зручно. І тому у 1983 року в Університеті штату Вісконсін було створено систему доменних імен DNS, яка дозволила звердо комп’ютерів у мережі Інтернет, указуючи не IP-адреси, а символічні імена.


Адресу будь-якого комп'ютера у мережі можна записати двома способами, указавши або його цифрову IP-адресу, або його доменне ім'я.

^ Доменна адреса складається з кількох полів, кількість та розмір яких не обмежені. На відміну від цифрової адреси, доменну адресу читають та обробляють у зворотному порядку.

У крайньому справа полі записують скорочення з двох літер (індекс), що відповідає певній краіні. Це — єдина заздалегідь визначена частина DNS-адреси.

Україна має індекс ua,

Росія — ru,

Германія — de,

Сполучені Штати Америки — us,

Антарктида — aq,

Швейцарія – ch,

Італія – it.

Крім назв країн є поділ за тематичними ознаками. Такі домени мають індекс, що складається з трьох літер.

edu позначає навчальні заклади,

gov —державні,

com — комерційні установи,

org - Як правило, використовується для некомерційних організацій і

некомерційних проектів,

для приватних компанiй,

що не пiдходять до вище

зазначених категорiй.

Лівіше індексу країни може стояти скорочена назва міста:

kiev — Київ,

spb — Санкт-Петербург.

А вже після цього вказують скорочену назву організації, що має локальну мережу.

mon — Міністерство освіти і науки,

ictv — телеканал ICTV.

Отже виходить, що DNS-адреси створили для зручності користувачів, оскільки вони більш наочні, але менш пристосовані для комп'ютерного аналізу, ніж IP-адреси.

IP-адреси дозволили створити єдиний адресний простір, у якому однозначно задають призначення пакета даних. Тому на стиках мереж маршрутизатори можуть переспрямовувати пакети, визначаючи для них оптимальний маршрут. Ці два принципи — ІР-адресацй та маршрутизації пакетів даних — і стали основою функціонування всесвітньої мережі Інтернет.

^ Але свого сучасного вигляду Інтернет набув не так давно, у 1991-1993 роках.


2000 більше 20 млн. Сайтів.


1. Які способи з'єднання комп'ютерів між собою вам відомі?

2. Що таке Інтернет? Коли і чому почали розробляти Всесвітню мережу?

3. Які принципи було покпаденов основу функціонування Всесвітньої мережі? У чому вони полягають?

4. Що таке маршрутизатори? Де та для чого їх використовують?

5. Як маршрутизатор дізнається про адресата пакета даних?

6. У вашому будинку створено локальну комп'ютерну мережу.

Кількість сусідів, що під'єдналися до неї, постійно збільшується.

Чи змінюється при цьому адреса вашоїлокальної мережі?

7. Яка інформація міститься в IР-адресі комп'ютера? Скільки блоків містить ця адреса?

8. Коли і для чого було створено систему доменних імен?

9. Які правила записування доменних імен? Яка кількість полів та якого розміру може міститися у цій адресі?

Відвідати усі сайти Інтернету неможливо, адже їх мільйони. Тому і був створений один з сервісів Всесвітньої мережі, що дозволяє швидко шукати сайти з потрібною для користувачів інформацією. Цей сервіс так і називають — пошукові системи.

Пошукова система – веб-сайт, що надає можливість пошуку інформації в мережі Інтернет (наприклад, Google, Yandex). Більшість пошукових систем шукають інформацію на сайтах Всесвітньої павутини (WWW).

Пошукова система — це web-сайт, що надає мож-ливості пошуку потрібної інформації в Інтернеті. Є два принципи пошуку, що їх використовує цей сервіс — тематичний пошук та пошук за ключовими словами.

^ Тематичний пошук можливий тому, що всю область діяльності людини можна поділити на певні напрямки. Наприклад, техніка, освіта, політика, мистецтво, спорт, по-года, товари, послуги тощо. У кожній групі можна виділити підгрупи. Наприклад, у групі «освіта» доцільно виділити такі підгрупи: дитячі садочки, школи, вищі навчальні закла-ди, курси, семінари, бібліотеки та інші. Процес виділяння можна продовжувати в кожній підгрупі. Користувачеві залишається просто вказувати, у якій групі шукати потрібну йому інформацію. Далі, використовуючи систему гіперпосилань, він перейде до потрібної йому підгрупи і так далі, поки не знайде необхідну інформацію.

— А якщо ми не знаємо, до якої групи треба заходити? Що тоді робити

— Тоді використаємо другий принцип пошуку — за ключовими словами. Пошукові роботи шукають у мережі Інтернет нові адреси, а потім переглядають текстові документи на знайдених сайтах, виділяючи у їх тексті ключові слова. Знайдені адреси і ключові слова зберігають у базі даних пошукової системи. Для пошуку інформації за ключовими словами треба ввести ключове слово чи комбінацію з кількох слів в спецільному рядку введення запиту пошукової системи. При цьому ми за допомогою пошукової системи звертаємося до її бази даних, відбираючи з неї URL-адреси тих документів, що містять указані для пошуку ключові слова чи їх комбінації.

Якщо є різні принципи пошуку інформації, то і пошукові системи теж повинні бути різними.

Першою пошуковою системою була створена Метью Греєм у 1993 році система Wandex, яка вже не існує. У цьому ж році розробили другу систему для пошуку —

Aliweb, що працює й донині. Але першою системою, яка дозволяла користувачам шукати інформацію за довільними ключовими словами, стала система WebCrawler, розроблена у 1994 році.

Зараз є досить багато пошукових систем, які розрізняються за призначенням та мовами, що їх можна використовувати для ключових слів. Наприклад, пошукові системи Google та Yahoo шукають інформацію за ключовими словами, уведеними різними мовами. До найвідоміших російських пошукових систем відносять Yandex, Rambler та Aport. Але це не значить, що, використовуючи їх, ви зможете знайти лише сайти, які містять російськомовні документи. Шукаючи, ці системи будуть віддавати перевагу російськомовним сайтам. Найбільш відомими українськими пошуковими системами є A.UA (www.a.ua), Bigmir)net (www.bigmir.net), I.ua (www.i.ua), Мета (www.meta.ua).

Є спеціальні пошукові системи, які призначені шукати лише певний вид інформації. Наприклад, для пошуку зображень створено спеціальну пошукову систему — PicSearch (www.picsearch.com). Це не значить, що інші пошукові системи не можуть шукати малюнки, але PicSearch зробить це краще за інших.

1. Що таке пошуковасистема?

2. Які принципи пошуку інформації вам відомі? У чому різниця між ними?

3. Як відбувається пошук за ключовими словами?

4. Коли і ким були створені перші пошукові системи?

5. Які пошукові системи ви знаєте? У чому полягає різниця між пошуковими системами?

^ ПРАВИЛА РОБОТИ 3 ПОШУКОВОЮ СИСТЕМОЮ

Пропоную ознайомитися з основними правилами роботи з пошуковими системами на прикладі української пошукової системи Мета (www.meta.ua).

 1. Ця система дозволяє шукати інформацію за ключовими словами з урахуванням правил української та російської морфології.

Тобто, коли ти вказуєш у рядку введення пошукового запиту ключові слова, ти обов'язково набираєш їх у певному відмінку. Але Мета виведе адреси сайтів, на сторінках яких ключові слова трапляються в будь-якому відмінку чи числі. Якщо у рядку пошуку ми введемо ключові слова музей історія, то ця система виведе на екран адреси тих сайтів, де містяться не лише ці слова, а й, наприклад, музею історії чи музеїв історій.

2. У запитах, що складаються з кількох слів, ^ Мета не ігнорує так звані «стоп-слова», до яких належать прийменники, сполучники та частки. Це дозволяє отримати адреси сайтів з інформацією, що повністю відповідає пошуковому запиту. Це дуже зручно. Якщо ввести запит такса за комп'ютером, то отримаю адреси сайтів, де точно є інформація про таксу, що працює за комп'ютером. А сайти, де є такса у комп'ютері чи такса з комп'ютером, буде проігноровано.

Якщо між простими умовами ми записували логічний оператор та, то складена умова приймала істинне значення лише тоді, коли справдилися обидві прості умови.

Якщо ж між частинами складеної умови записати логічний оператор або, то складена умова буде істинною, якщо справджується хоча б одна з простих умов.

В пошукових системах логічні та і або записуються за допомогою знаків «+» і «|».
^

Пошук у Всесвітній мережі


При введенні в рядку пошуку запиту історія міста\вулиці, ми отримаємо адреси сайтів, на сторінках яких трапляється текст історія міста або історія вулиці? Це не зовсім так. Справа в тому, що існує певний порядок, у якому діють логічні оператори. I потрібно запам'ятати, що логічне та при створенні запитів завжди діє першим.

Дивіться, коли після слова історія міститься пропуск, який система розуміє як логічне та. Тому пошукова система виведе на екран адреси сайтів, на сторінках яких містяться слова історія міста чи слово вулиці, тобто логічне або буде застосовано лише другим. А для того, щоб запит виконався так, як ти пояснила, потрібно змінити порядок дій логічних операторів. Для цього, як і в математиці, використо-вують звичайні дужки. Тому потрібно було записати так: історія+(міста\вулиці).

Логічний оператор — логічне ні у пошуковій системі Мета позначають за допомогою знаку «-» . Цей оператор дозволяєвилучити зі списку результатів ті документи, які не містять слово, що записане після цього оператора.

Отже, у результаті пошукового запиту чорний чай-зелений ми отримаємо документи, у яких є слова чорний чай і немає слова зелений. І ви зможете швидко переглянути відомості про чорний чай, який дуже люблю, не витрачаючи часу на документи, що розповідають про зелений чай.

Крім логічних операторів, Всесвітня мережа Інтернет ураховувати відстань між словами, що входять до запиту. Розгляньте таблицю, яка відображає інформацію про це:Крім того, потрібно пам'ятати, що можна звузити коло пошуку, якщо використати пошук у знайденому, установивши відповідний прапорець поряд з рядком пошуку.

А щоб ці правила не забувати, треба постійно практикуватися
**Опишіть основні правила складання пошукових запитів української пошукової системи Мета.

Пошук у Всесвітній мережі:


 • Щоозначаєпошук з урахуванням правил морфології?

 • Наведіть приклади, що ілюструють такий пошук.

 • Які частини мови відносить пошукова система Мета до «стоп-слів»?

 • Чи реагує ця система на наявність таких слів у запиті?

 • Які логічні оператори можна використовувати, створюючи запит у системі Мета.

 • Як позначають ці оператори? Поясніть їх дію. Який логічний оператор виконується першим?

 • Як змінити порядок виконання логічних операторів?

 • Як урахувати відстань між ключовими словами, що входять до запиту в пошуковій системі Мета?

Чи діють основні правила пошуку системи Мета в інших пошукових системах?

  ^ ПРАКТИЧНА РОБОТА №1

«Основні способи роботи з пошуковими системами»

1. Запустіть браузер, установлений на вашому комп'ютері.

2. В адресному рядку браузера введіть адресу пошукової системи Meta (www.meta.ua).

3. Знайдіть адреси сайтів двох музеїв, що розповідають про історію Києва. Послідовно вводячи знайдені адреси, переконайтеся, що сайти музеїв містять інформацію про історію Києва. Збережіть адреси головних сторінок цих музеїв в Обраному та запишіть їх у зтекстовий файл назва якого ваше прізвище в папці свого класу.

4. Використовуючи пошук за тематичними каталогами чи за ключовими словами, знайдіть адресу сайту Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» (зверніть увагу на те, що частина українських сайтів містить інформацію російською мовою). Запишіть адресу у файл.

5. У новому вікні перейдіть на головну сторінку сайта ліцею.

Додайте адресу сайту ліцею «Лідер» до Обраного.

6. Перебуваючи на головній сторінці сайту ліцею, оберіть розділ «Інтернет». Перегляньте перелік рубрик корисних посилань і перейдіть до рубрики «Пошукові системи».

7. *У нових вікнах відкрийте сторінки пошукових систем Шерлок Холмс та ASearch, адреси яких є на сервері ліцею. Ознайомтеся з умовами пошуку в цих системах.

^ ПРАКТИЧНА РОБОТА №2

Д.З. **Використовуючи інформацію, представлену у Всесвітній мережі, підготуйте електронну презентацію на одну з тем «Історія мого краю», «Віктор Михайлович Глушков — основоположник інформаційних техноло-гій в Україні», «Цікаві досліди з фізики», «Історія створення та розвитку Інтернету».

Використовуючи наведені запитання та знайдені відповіді, ви можете підготувати цікаву інтелектуальну вікторину для своїх друзів. Якщо ви виконуватимете пошук у класі, можете об'єд-натися у кілька команд і враховувати не лише правильність знайденої відповіді, а й час пошуку та кількість спроб, що ви зробили, створюючи пошуковий запит. Бажаємо успіхів та точних відповідей!

1. Хто автор музики гімну України та в якому році він народився?

2. Хто побудував Парфенон? Чим цікава ця споруда?

У якому році її було зруйновано?

3. Яку висоту має найвища будівля у світі? Що це -за будівля і де її розташовано?

4. Як називають найдовшу центральну вулицю Європи?

Яка її довжина?

5. Коли, де та хто вперше відсвяткував День дрохви? 6. На скільки збільшилася корисна площа музею Лувр під час реставрації у 1981 році? Яку архітектурну споруду було побудовано під час цієї реставрації? 7. Коли святкують Всесвітній день Інтернету? Хто і в яко-му році започаткував це свято?

8. Яку назву мала перша комп'ютерна мережа? Яка ор-ганізація її розробила та комп'ютери яких чотирьох науково-дослідних центрів вона об'єднувала? 9. Хто є засновником імпресіонізму? Знайдіть та збе-режіть у своїй папці зображення репродукції будь-якої його картини.

10.Назвіть єдиних ссавців, що не мають зубів. 11.Як перекладається з індійської слово «аватар»? Що називають аватаром користувачі Інтернету?' 12.Який розмір має фреска «Тайна вечеря» Леонардо да Вінчі?

13. Коли і де було проведено перші зимові Олімпій-ські ігри? Яка кількість спортсменів брала в них участь?

14. Хто є наймолодшою людиною у світі, за винятком членів королівської родини, чий портрет помістили у Лондонській національній портретній галереї?

^ ПРАКТИЧНА РОБОТА №3

*Завдання від Дуськи Працюючи над проектом реконструкції Майдану Незалежності, я вирішила створити електронний фотоальбом. У ньому буде кілька розділів, один з яких присвячено історії нашої країни та видатним українцям. Для створення цього розділу потрібні деякі фотографії, яких мені бракує. Але я думаю, що, викори-стовуючи можливості Всесвітньої мережі, ви допоможете мені їх знайти:

1. Перший український космонавт.

2. Булава президента України.

3. Києво-Печерська Лавра.

4. Будинок з химерами.

5. Золоті ворота.
^ ПРАКТИЧНА РОБОТА №4

Пошук інформації із ключових слів

У браузері відкрийте сторінку інформаційно-пошукового сервера Yandex (www.yandex.ru).

 1. Знайдіть документи, що містять слово новини. Для цього в поле уведення запиту введіть шукане слово й натисніть клавішу "Знайти". Дочекайтеся результатів. Переглянете кілька знайдених документів.

 2. Знайдіть документи, що містять слово спорт.

 3. Знайдіть документи, що містять слова музика, з, музичний. Для цього в поле уведення введіть музик*.

 4. Знайдіть документи, що містять однокорінні слова зі словом з, але не утримуюче слово класична. Для цього в поле уведення введіть +музик* -музика.

 5. Знайдіть документи, що містять однокореневі слова зі словом музика, але не утримуюче слово класична.

 6. Знайдіть документи, що містять посилання на пошукову систему Yandex. Для цього в поле уведення введіть lіnk:www.yandex.ru.

 7. Знайдіть документи, що містять слова афоризми або гумор. Для цього в поле уведення введіть афоризми OR гумор.

 8. Знайдіть документи, що містять слова кулінарні й рецепти. Для цього в поле уведення введіть кулінарні AND рецепти.

 9. Знайдіть документи, що містять поруч стоячі слова дешевий і відпочинок. Для цього в поле уведення введіть дешевий NEAR відпочинок.

***Зауваження. Оператор NEAR задає пошук документів, що містять обоє слова, причому слова відстоять друг від друга не більше ніж на десять слів.

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних iconВідділ освіти Теребовлянської районної державної адміністрації
Основний дидактичний принцип школи майбутнього – це принцип інтеграції навчання, який реалізується через між предметні зв’язки

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних iconПринцип диференціації передбачає розподіл процесів виробництва на...
Принцип диференціації передбачає розподіл процесів виробництва на окремі частини (процеси, роботи, операції та ін.) та їх скоординоване...

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних iconНаціональна академія наук україни   київський університет права
Відмовившись від ієрархіч­ної, вертикальної системи організації державної влади, яка існувала в Україні до здобуття незалежності,...

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних iconЗатверджено
Верстатник лісопиляльної рами (далі верстатник) інструктується перед початком роботи (первинний інструктаж), а потім через кожні...

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних icon2. Характеристика основних концепцій маркетингу
Принцип за типом конкуренції. Вид ринку: чиста конкуренція, монополістична конкуренція, чиста монополія, олігополія. Принцип за рівнем...

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних iconКонструкції тиристорів. Структура, принцип роботи та основні характеристики...
Вах діода для змінного сигналу. Параметри (диференціальний опір, дифузійна ємність) та їх частотні залежності

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних icon«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet»
Для пошуку інформації використовуються спеціальні пошукові сервери, які містять більш-менш повну й постійно обновлювану інформацію...

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних iconТ. Г. Якименко ізмаїльський районний відділ освіти
Формування пакетів документів на отримання одноразової допомоги дітьми-сиротами І дітьми, позбавленими батьківського піклування по...

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних iconДекану юридичного факультету Опришку В. Ф
Прошу включити до мого індивідуального навчального плану на 4 курс 2013/2014 навчального року для вивчення вибіркові дисципліни наступних...

Серве-рами. Принцип маршрутизації пакетів данних iconІзмаїльський районний відділ освіти методичний кабінет п л а н організаційно-методичної...
Формування пакетів документів на отримання одноразової допомоги дітьми-сиротами І дітьми, пбп по досягненню 18-річного віку

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
abv.bibl.com.ua
Головна сторінка